Junior Security Engineer

praca it: etat dla Cyclad / Łódź

Tagi: security monitoring

Cyclad to międzynarodowa firma konsultingowa działająca w sektorze IT/ICT. Podstawowy zakres świadczonych przez nas usług obejmuje Rozwiązania Kadrowe, Cyclad Tools, Outsourcing IT oraz usługę Software House. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości usług przy zachowaniu partnerskich relacji zarówno z naszymi Klientami, jak i Pracownikami.

Opis stanowiska:
• Monitorowanie sieci informatycznej w celu wykrycia zagrożeń bezpieczeństw IT
• Wykrywanie i rozwiązywanie podstawowych problemów związanych z bezpieczeństwem
• Obsługa systemów wspomagających monitorowanie bezpieczeństwa IT na podstawie istniejących procedur
• Udział w tworzeniu podstawowych reguł oraz analiza w systemie wspierającym monitorowanie
• Kooperacja ze współpracownikami analizującymi system SIEM, IMS
• Support w obszarze bezpieczeństwa dla użytkowników w innych oddziałach
• Praca w trybie 24/7

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe, bądź studenci ostatniego roku (informatyka, matematyka, elektronika)
• Co najmniej rok doświadczenia w obszarze IT lub bezpieczeństwa IT mile widziane
• Doświadczenie w obszarze technologii sieciowych, konfiguracji i administracji rodziną systemów operacyjnych Windows, Linux, Unix oraz baz danych
• Znajomość zagrożeń z obszaru bezpieczeństwa IT
• Podstawowa praktyczna znajomość metod przeprowadzania ataków na systemy IT oraz sposobów obrony przed nimi
• Zdolność wykonywania podstawowych testów bezpieczeństwa oraz analizy incydentów
• Bardzo dobra znajomość Pakietu MS Office, umiejętność tworzenia formalnych dokumentów, procedur, raportów
• Komunikatywna znajomość języka angielskiego (czytanie dokumentacji technicznej)
• Zaangażowanie, pasja oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:
• Umowę o pracę w renomowanej instytucji finansowej
• Możliwość dalszego rozwoju zawodowego w strukturach firmy
• Codzienny kontakt z najnowszymi technologiami z zakresu IT i bezpieczeństwa IT
• Realizację innowacyjnych projektów
• Atrakcyjny pakiet socjalny

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-01-26
Wyświetlona: 5232 razy